Rozhovor s ředitelem společnosti Aktispol s.r.o.

S Ondřejem Kounovským se znám od té doby, co se i Safe Shopping stal aktivní společností přes Aktispol a musím říct, že v dnešní společnosti se s tak všestranným sportovcem už skoro nesetkáme. Hokej, plavání, sjezdovky, tenis, horolezení, běh, jóga – a to vše během jednoho týdne? Není problém! Proto kdo jiný by měl založit společnost Aktispol, než právě člověk jako on?

Jak dlouho funguje společnost Aktispol?

Společnost byla založena v říjnu 2012, tedy necelý půl rok.

Co Vás přivedlo k myšlence založit právě takové podnikání?

Těch myšlenek je hned několik. Všechno určitě vyplývá z toho, že jsem od narození doslova v pohybu :-). Celá moje rodina jsou trenéři nebo aktivní sportovci a proto je pohyb součástí mého života. Myšlenka udělat z pohybu svojí práci byla tedy přirozeným vývojem.

V tuto chvíli se také věnuji práci s dětmi. Zde jsem si ověřil, že základním problémem absence pohybu u dětí jsou dospělí, kteří se sami nehýbou, jsou stále nemocní a nemají na nic čas. Dítě se učí nápodobou, takže i když jej rodiče posílají na všechny možné kroužky a sporty, ale sami nic nedělají a nejsou příkladem, dítě dříve nebo později dojde k tomu, že to také dělat nebude.

Dalším dost stěžejním problémem je to, že pokud by člověk šel někam cvičit po osmi, deseti hodinách v práci, nemá už cvičení takový efekt. Cvičení by mělo probíhat v průběhu dne, takže u pracující populace v průběhu pracovní doby. To jde ruku v ruce s dalším faktem a to, že člověk udrží pozornost maximálně dvě hodiny v kuse. Pokud by se pomocí cvičení během pracovní doby rozptýlil, vrátil by se zpět k práci a mohl by se na ni opět lépe soustředit.

V neposlední řadě je pro mě opravdu důležitá prevence.  Prevence je levnější, než řešení následků, proto se zajímám o aktivní přístup ke zdraví. Průměrná délka pracovní neschopnosti se v České republice pohybuje okolo 70 dní (zde vycházím z výsledků za rok 2012). Nejčastěji zastoupeny jsou respirační onemocnění a hned za tím to jsou zdravotní problémy spojené s pohybovým aparátem.

Tyto skutečnosti byly základní pro vznik Aktispolu.

Co jste dělal pře založením Aktispolu?

Vždycky jsem se pohyboval kolem sportu.
Po úraze jsem musel skončit s profesionálním sportem a rozhodl jsem se jít studovat. Už při studiích jsem se věnoval trénování, měl jsem své soukromé klienty a spolupracoval jsem se sportovními kluby. Během studií jsem odjel do Ameriky, kde jsem také působil jako osobní trenér.
Poté, co jsem začal pracovat ve fitness, jsem se od profesionálních sportovců přesunul k těm “rekreačním”. A na tomto místě také vznikla myšlenka založit Aktispol.

Co nabízíte Vašim klientům, v čem jste výjimeční?

Jak jsem již říkal, doba cvičení je u všech odložena na dobu po pracovní době. My využíváme ten čas, kdy je pohyb a cvičení potřeba nejvíce, a to je během pracovní doby.

Nabízíme komplexní služby. Nestaráme se jen o pohybový aparát, ale zajímá nás i mentální a sociální rozvoj jedinců.
Spoříme čas i peníze našich klientů. Některé služby se dají realizovat přímo ve firmách (relaxační cvičení, masáže) a v ostatních případech hledáme prostory co nejblíže dané firmě.

Dbáme na individuální přístup. Nepracujeme podle tabulek, ke každému člověku přistupujeme jako k individualitě a tak i řešíme jeho problémy.

Kdo nebo co tvoří Vaši firmu, co je pro Vás nejdůležitější?

Určitě je to tým, který se mnou spolupracuje na celém projektu, bez těch správných lidí by to nešlo.
A nejdůležitější je aktivní pozitivní přístup k životu i k práci, podle kterého se snažíme v Aktispolu žít, ale zároveň se ho snažíme předat i našim klientům.

Co je pro Vás nejdůležitější v osobním životě? Máte nějaké životní motto?

Mottem by mohlo být, že má člověk začít vždy u sebe a nehledat příčiny a řešení problémů v okolním světě.

Nejdůležitější pro mě jsou lidé, které kolem sebe mám. Chci mít dostatek času na svoje zájmy a plnění svých snů. Snažím se být sám sebou, bez přetvářky, s rovným a upřímným přístupem k okolnímu světu. A mým cílem je naučit se žít „tady a teď“.

Děkuji Ondřeji Kounovskému za čas věnovaný tomuto rozhovoru a už zbývá jen dodat, že se těším na čtvrteční Hatha jógu :-).

Naše výhody

Safe Online Reputation dokáže zlepšit Vaše podnikání:

  • Zvýšení spolehlivosti Vašeho podnikání díky doporučení zákazníků/klientů
  • Ochrana proti neoprávněnému hodnocení
  • Widget na Vaší webové stránce s aktuálním zobrazením výsledků
    Čtěte více →

Jsme na FACEBOOKU!

SPECIÁLNÍ NABÍDKA: 30 dní ZDARMA

Vyzkoušejte si plnohodnotnou měsíční verzi zdarma! Otestujte náš produkt a vyzkoušejte si výhody užívání modulu Safe Online Reputation v praxi!.